ТОП-20 місць для ідеальної фотосесії у Кривому Розі

Промисловий Кривий Ріг славиться не лише своїми кар’єрами і шахтами. Поряд із проваллями та червоними надрами розташувалися мальовничі краєвиди. Річки, мости, старовинні будівлі, ботанічний сад, скелі і промислові об’єкти – ці місця слугують прекрасною фотозоною для мешканців міста. Далі на kryvorizhanka.

Оазис серед промислового міста

Яке ж літо без купи теплих фотографій, які кожного дня ми викладаємо у соцмережі. І кожен прагне зробити найкраще фото, а для цього необхідно знайти вдалу локацію.

Найвідоміше зелений оазис Кривого Рогу – це ботанічний сад. Він прекрасний у будь-яку пору року, але літні квітучі лавандові поля, трояндові стежки та клумби з ліліями створюють різнобарвну фотозону, яка приваблює своїми пахощами. 

Локація знаходиться у Тернівському районі по вулиці Маршака, 50.

Промислові локації для фотосесії

У сталевому місті чимало локацій для промислових фотосесій. У Кривому Розі можна приборкати кар’єр чи використати у якості фотозони червоні дороги накатані великими БелАЗами. 

У Кривому Розі для поціновувачів промислового туризму облаштували оглядовий майданчик на кар’єрі ПівдГЗК. Від фотосесії на краю провалля просто захоплює дух, але фотографії вийдуть неповторні у будь-яку пору року.

Іншопланетні локації: фотосесія на криворізьку Марсі

Потрапити у червону пустелю для незвичайних фотографій не так вже й важко, адже вона знаходиться майже у центрі міста. Біля зупинки Героїв-Підпільників розташований кар’єр, до якого ведуть широченні дороги для БелАЗів. Навколо лише природа і червоні безлюдні дороги. Ідеальне місце для унікальних космічних кадрів. Адже, де ще в Україні можна побачити марс.  

Для поціновувачів екстравагантних фотосесій, у центрі Кривого Рогу є червоне озеро. Звісно купатися в них не можна, бо озеро створене з накоплених шахтних вод, а через вміст у ньому частинок руди, дно так званого ставка, стало червоним, як і вода у ньому.

Раніше штучне озеро займало велику площу, але зараз майже висохло. Але для створення вдалої фотосесії, води і червоних краєвидів вдосталь. До того ж, висохша територія все ще має червоний колір, тому складається враження, що ступаєш на поверхню Марса. Локація знаходиться у Саксаганському районі біла станції швидкісного трамваю “Мудрьона”.

Але у Саксаганському районі це не єдина “червона вода”. Неподалік швейної фабрики розташовані відстійники високомінералізованих шахтних вод. Червоний колір штучного ставка утворився від окисленого заліза. Тому фотографії краще робити на березі такої водойми, тому що пірнати у неї, ми не радимо.

І як же не згадати про криворізькі гори. Як і відстійники вони також рукотворні і називаються – відвали. І щоб не їхати далеко, місцеві гори також знаходяться у Саксаганському районі. На верхівці терикону, висота якого сягає 200 метрів, можна зробити унікальні кадри.

Попереджаємо, що прогулянки промисловими місцями Кривого Рогу можуть бути небезпечними, тому слід бути обережними!

Королівська фотосесія, як у книжках

Поряд з червоними марсіанськими локаціями розташувалася локація для королевської фотосесії. В Інгулецькому районі біля ПівдГЗК знаходиться сквер по вулиці Салтиківська, у якому можна зробити фото у капличці. Або ж відтворити сцену з твору “Ромео і Джульєтта” біля білої огорожі, яка схожа на середньовічний балкон.

Жива стіна у центрі міста

Чимало мешканців Кривого Рогу щодня проїжджають повз дивовижну фотозону, не помічаючи її краси. Перед 95-м кварталом по обидва боки дороги розташована багатометова стіна покрита диким виноградом. Вибравши правильний ракурс можна перенестися у зелені джунглі, хоча б на фото.

А восени, жива стіна фарбується у жовтогарячий колір. Таку фотозону часто обирають під час весільних фотосесій.

Тунель кохання посеред міста

Поміж будинків приватного сектора по вулиці Гетьманська дерева утворили справжній живий тунель. Ось тільки перед початком фотосесії треба трохи прибрати, якщо не хочете отримати на фотокартках залишки сміття та пляшок.

Справжнісінький живий тунель, також розташований у Криворізькому районі по дорозі до села Надеждівка. Там через всю дорогу дерева утворили зелений “дах”. Вітки дерев настільки переплелися, що створили чудову фотозону для літньої, осінньої і навіть зимової фотосесії, звісно коли випадає сніг.

Але це ще не всі “тунелі кохання” у Кривому Розі. Є ще один, який криворіжці порівнюють з відомим Рівненським “живим тунелем”. Наша “зелена печера” розташована у промисловій зоні ПівнічГЗК. Зелена огорожа утворює арку над трамвайними коліями. 

Скелястий Кривий Ріг – фотосесії біля водоспаду на верхівках скель і на місцевих “Сейшелах”

Скелі МОДРу це взагалі інший світ. Фотосесія на криворізьких пагорбах перенесе вас ніби у Норвезькі фіорди. Вдалий погляд фотографа і кадр підкорювача гір Вам забезпечений. 

Зробити фото, як на Сейшелах не виїжджаючи з міста, не проблема. На Карачунах у затопленому кар’єрі КДЗ можна зробити фотосет на сапбордах, чи байдарках. Рукотворна водойма вражає своїм розташуванням серед скель.

До списку мальовничих локацій Кривого Рогу, також можна додати затоплений кар’єр на КРЕСі. 

Так, Кривий Ріг промислове сталеве місто, але воно багате не лише підземними надрами, а й мальовничими краєвидами. Мало українських, не гірських міст, можуть похвалитися наявністю водоспадів. А у нас він є. До того ж фотосесії у його бурхливих потоках виходять неймовірні.

Не від’їжджаючи далеко від затопленого гранітного кар’єру на карачунах, можна натрапити на ще одну заворожуючу локацію – водоспад “Білі камені”. Під час весняно-літнього сезону відкриваються шлюзи і вода з карачунівського водосховища витікає могутнім потоком утворюючи справжнісінький водоспад у степовій зоні Криворіжжя.

У селі Мар’янівка розташовано чимало турбаз, але є одна, котра вражає своїм берегом. Потрапивши туди, вас ніби перенесе на Мальдівське узбережжя. Пальми, гамаки і чистий пісок – це ідеальні складові вдалої фотосесії на турбазі “Залів”.

“Сосенки” – криворізький ліс

Така локація, як сосновий бір неподалік Кривого Рогу, стала найулюбленішою у списку дивовижних місць для зйомки фотографа Марини Крепчук. Вона рекомендує всім поціновувачам “nature photos” і прихильникам прогулянок хвойним лісом обов’язково побувати у цьому місці. “Сосенки” знаходяться у 20 кілометрах від Кривого Рогу біля села Вольне.

Криворізькі “страшенно гарні” фотолокації

Для поціновувачів містичних та готичних фотосесій у Кривому Розі також знайшлося місце. Одне з них – закинутий палац культури “Коксохіміків”. Раніше його використовували для святкувань, фестивалів та концертів. Але зараз він знаходиться в аварійному стані, хоч і досі не втратив свій шарм.

Ще одним “трешовим” місцем для фотосесії є закинута школа поблизу дев’ятої доменної печі на “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Її масштаби вражають, а занедбаний стан являється лише окрасою для створення знімків у відповідному стилі.

А ось урочище “Червоний міст” – це не лише чудова фотолокація, яка доречі входить до списку однієї з найулюбленіших місць, відомої фотографині з Кривого Рогу Юлії Браверман. 

“Червоний міст” – це руїни старого залізнодорожнього мосту, який раніше називався Катеринівський.По ньому переправляли видобуту у Кривому Розі руду, ще наприкінці ХІХ століття.

А зараз опори від цього мосту стали не лише чудовою зоною для крутих знімків, а ще й як скелелазний об’єкт.

І як не згадати про Кочубеївські штольні. Ця дійсно моторошна локація знаходиться у 20 кілометрах від мікрорайону Даманський, біля села Ганнівка. Раніше це була Кочубеївська копальня, яка працювала з 1906 по 1916 рік, а потім століття простоювала. 

Про Кочубеївську копальню згадали, коли там почали знімати фільм “Червоний” у 2016 році. Доречі, після себе кінематографісти залишили декорації у вигляді дерев’яних драбин. Тепер туристам потрапити до підземних переч стало набагато легше.

Нагадуємо, що знаходження у аварійних місцях, може бути небезпечно.

Кривий Ріг – місто пригод. Виявляється, сталеве серце України таїть у собі не лише корисні копалини. У нашому місті є все: від скель і бурхливих водоспадів до зелених зон навіть у центрі міста.