Внесок письменниці Лідії Миколаївни Челнокової у розвиток Криворіжжя

Криворізький край славиться не тільки великою кількістю корисних копалин та індустріальною міццю, але і знаменитими культурними діячами. Не всі вони народилися у Кривому Розі, але віддали цьому місту частинку своєї душі через мистецтво. Лідія Миколаївна Челнокова поєднує у собі багато талантів: вона є майстром Національної спілки майстрів народного мистецтва, поетесою і письменницею. Своїми творами Лідія Миколаївна радує не тільки дорослих, але й дітей, – можна сказати, що вона одна із небагатьох дитячих письменниць на Криворіжжі. Далі на kryvorizhanka.

Факти із біографії поетеси

Лідія Миколаївна народилася 4 квітня 1939 року у місті Київ. Вже у дорослому віці жінка розповідала, що великий вплив на її творчу професію мало виховання бабусі. Бабуся поетеси закінчила гімназію, була дуже освіченою і мудрою жінкою, яка виховувала онуку за законом Божим. 

Займатися творчістю Лідія Челнокова почала у віці 9 років, написавши свій перший вірш “Весна у лісі”. На першу творчу спробу майбутню поетесу надихнула, краса природи Хмельницького краю, де вона тоді жила. У Кривий Ріг родина Лідії переїхала у 1953 році.

У 1956 Лідія Миколаївна закінчила Красинську середню школу. Пізніше вона вступила у Криворізький гірничо-економічний технікум, де навчалася протягом 3-х років на спеціальності економіст-планувальник. Після завершення навчання Лідія Челнокова вирішила присвятити своє життя трудовій діяльності на промислових підприємствах Криворіжжя, але про ще одну справу свого життя – письменництво – ніколи не забувала. У той період жінка часто писала статті та вірші, присвячені підприємству, на якому вона працювала, а директор установи допоміг письменниці видати свої перші книги. 

Кривий Ріг займає особливе місце у творчості поетеси. Лідія Миколаївна в одному із інтерв’ю згадувала, що одного разу під час роботи на підприємстві вона із колегами піднялася на величезну висоту, звідки було видно усе місто як на долоні. Цей краєвид дуже вразив Лідію, вона ніби побачила кожну деталь цього великого міста, і ця подія надихнула її на написання вірша “Кривий Ріг”. Згодом на нього написала музику композитор Надія Островська і вийшла прекрасна пісня. 

Відомо, що письменниця пише багато казок для дітей, які користуються великою популярністю серед юної аудиторії та її батьків. Секрет гарної казки, якого дотримується Лідія Миколаївна, дуже простий – письменнику потрібно лише поставити себе на місце маленького читача, зрозуміти його інтереси та переживання. Найвідомішими творами для дітей авторства Лідії Миколаївни є “Ящірка З!” та “Краєзнавці із комп’ютерним козенятком”. 

Особливості творчості письменниці

Лідія Миколаївна вважає, що кожен автор, який ділиться своїми творами зі світом, обов’язково повинен розуміти ті емоції та почуття, про які пише. Без використання власного досвіду та почуттів, які письменник повинен прожити серцем, ніколи не вийде гарної роботи. У розумінні письменниці, талант полягає в тому, щоб сприймати близько до серця усе, що її оточує, помічати деталі і обов’язково любити те, про що пишеш. Свої твори Лідія Василівна завжди наповнювала добром і любов’ю: до Батьківщини, природи, людей і мистецтва.

Мало хто знає, що Лідія Челнокова володіє ще одним талантом – малювання. Це теж улюблене заняття із дитинства, яке переросло у щось більше. Письменниця неодноразово стоворювала ілюстрації до власних творів, а деякі її роботи зберігаються у криворізьких музеях і брали участь у всеукраїнських виставках. 

Більша частина творів письменниці була видана у Кривому Розі: “Щиросердя”(1999), “Зірки наді мною” (1999), “Переможе краса і любов”(2002). Також Лідія Челнокова друкувалася у місцевих виданнях “Шахта Кривбасу”, “Саксагань”, “Червоний гірник” і “Домашній лікар”.