Життя та творчість відомої криворізької художниці Єкатерини Огур

Array

Кривий Ріг здатний здивувати і закохати своїми природними ландшафтами, старовинними пам’ятками та унікальною, самобутньою культурою. Відомі діячі мистецтва, які у різні часи жили та творили на Криворіжжі, надихались сталевою могутністю та величчю цього міста. У роботах криворізьких митців “залізне серце України” часто виступає головним героєм – Кривий Ріг зображується величним, але одночасно живописним та атмосферним. Криворожанка Єкатерина Огур – професійна художниця, яка нестандартно підійшла до створення своїх робіт. Замість полотна вона використовує дерево, каміння, скло і кварцити, які характерні для криворізької території. Далі на kryvorizhanka.

Факти із життя художниці та історія виникнення ідеї створювати “кам’яні шедеври” 

Єкатерина Володимирівна Огур народилася на Криворіжжі в родині екскурсовода. З дитинства майбутня художниця любила спостерігати за природою рідного міста, часто разом із батьком вибираючись на прогулянки. Вже у дитячих роках у Єкатерини прокинулися талант і бажання до малювання, але створювала свої малюнки дівчина не на папері, а на гальці. Пізніше вона закінчила одну із криворізьких художніх шкіл і отримала спеціальність “художник-оформитель”. Усього через декілька років малювання на різноманітних фактурних поверхнях стало візитною карткою Єкатерини, а ідею створювати такі картини дівчині підкинув батько Володимир Огур – досвідчений краєзнавець та екскурсовод. 

Одного разу Володимир повернувся додому із чергової мандрівки з “криворізьких гір” – так містяни іноді називають відвали, які залишилися після відпрацьованих горних порід. Батько приніс доньці-художниці декілька надзвичайно гладких каменів і порадив їй використовувати у роботі більш фактурні кварцити. Заради експерименту, художниця спробувала зробити таку роботу, присвятивши її пейзажам Кривбасу, і так це стало справою її життя. З тих пір, як Єкатерина почала малювати на кварцитах, за наявність оригінальних “полотен” відповідає тато і з кожної екскурсії приносить підходящий матеріал. 

Особливості творчості художниці

Єкатерина Володимирівна професіонал і любить свою справу всім серцем, тому труднощі у її діяльності виникають рідко. Єдиний нюанс, який трохи ускладнює роботу художниці – один шар акрилової фарби виглядає надто блякло на темній поверхні каменю, тому дівчині доводиться малювати у два, а іноді у три шари, чого не потрібно робити при стандартному малюванні на полотні. На не дуже гладких, “неформатних” кварцитах Єкатерина часто досягає ефекту 3D, обігруючи кам’яні рельєфи. 

Основною фішкою робіт талановитої криворожанки є те, що на камені вона зображує популярні пейзажі Кривбасу. Човнова станція у парку Маршавцева, Георгіївська дзвіниця на Дзержинці, шахта старого рудника Дубова Балка  — всі ці місця оживають яскравими фарбами на роботах дівчини. Кривий Ріг зображений на малюнках Єкатерини Огур у 90% – також дівчина часто пише мальовничі куточки природи, серед яких водоспади, затишні вулички та гірські пейзажі. 

Деякі із криворізьких пам’яток на роботах Єкатерини впізнають не всі, а лише досвідчені історики, краєзнавці та любителі індустріального туризму. Наприклад, вигляд на шахту ім. Петровського або шахту “Артем-1” знайомий не всім криворіжцям. 

У своїх інтерв’ю Єкатерина розповіла, що займаючись творчістю не обмежує політ своєї фантазії і часто створює роботи у різних техніках: декупаж, вижигання по дереву та вітражний розпис на склі. Єкатерина неодноразово брала участь у міських фестивалях, конкурсах та урочистих заходах, даючи майстер-клас із малювання на камінні.