В яку спортивну секцію віддати свою дитину у Кривому Розі?

Це досить актуальне питання для багатьох тисяч родин нашого міста. Батьки завжди бажають добра своїм дітям і цей вибір безумовно відіграє важливу роль у майбутньому дитини. В цілому спорт розвиває правильну статуру, м’язовий корсет, витривалість, координацію, гнучкість та вольовий характер. І це допоможе стати успішною, здоровою та щасливою людиною. Далі на kryvorizhanka.

На щастя, Кривий Ріг – це місто довжиною в життя. Життя наповненого фізичною культурою та спортом. Доказ цьому –  визнання саме Кривого Рогу спортивною столицею Європи у 2020 році. Все це стало можливим завдяки розвиненій місцевій спортивній інфраструктурі та праці талановитих тренерів. У нашому місті знаходиться велика кількість дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ), заняття в яких проводиться безкоштовно або з досить незначними витратами. Такий підхід до розвитку спортивного життя серед молоді дає змогу якомога ширше охопити всі верстви підростаючого покоління: від школярів молодших класів до юнацтва. Зробити заняття в секціях доступними кожній криворізькій родині. Залишається тільки обрати уподобаний вид спорту. А обирати є з чого!!!

Плавання

Це чудовий вибір. Бо як відомо водне середовище стимулює розвиток всіх функціональних систем дитини. А саме: нервової, дихальної, серцево-судинної та опорно-рухового апарату. У Кривому Розі на базі ДЮСШ №1 за адресою вул.Соборності 2, відкрито сучасний 50-метровий бассейн де ваша дитина як мінімум навчиться плавати. А при великому бажанні та наполегливості в тренуванні – стати переможцем: району, міста, області. Або досягти і більших висот – зайняти почесні місця (не виключено і найвищі) на рівні України, Європи, Світу чи Олімпійських ігор. Це вже залежить від працездатності та здібностей дитини. Також заняття з плавання є на базі ДЮСШ №2 за адресою вул. Груні Романової 21а, ДЮСШ №6 за адресою вул.Невська 1а, ДЮСШ №8 за адресою вул.Волосевича 1а та ДЮСШ №10 на вул. Бикова 4. Крім того функціонують комерційні басейни у КБ-75 на вул. Володимира Великого 23, у Sportlife за адресою бульвар Вечірній 31а та маленький басейн у клубі Форест на вул. Ракетна 2б.

Єдиноборства

Через кров,біль та піт на єдиноборствах кується залізний характер та дисципліна,навички захистити себе і своїх близьких, вміння відстоювати честь і гідність. Вони бувають ударними (бокс. муай-тай, карате та тхеквондо), борцівськими( дзюдо,самбо, джиу-джитсу, греко-римська та вільна боротьба) та змішаними(ММА, рукопашний бій, бойове самбо та кудо).

Всім відомо що Кривий Ріг славиться своїми бійцями. Якщо згадати історію міста, особливо “лихі 90-ті”, то стає очевидно, що між секцією боксу та грою на фортепіано у пріоритеті у молодих людей був перший варіант. В місті діє багато секцій боксу у ДЮСШ №1,3,6,8 та 10. На базі останньоЇ були вихованні такі відомі криворізькі боксери як Євген Хітров, Іван Сенай та Ігор Шевадзуцький. Крім того у місті боксерські тренування є у СК КБ-75 та боксерському клубі “Тріумф”, що знаходиться на площі Домнобудівників 10. 

На неймовірно ефектне єдиноборство, таке як тхеквондо можна записатися в ДЮСШ №2 та 10. 

Вільна та греко-римська боротьба, це боротьба типу “no gi”, то є без кімоно. В цих видах відсутні больові та задушливі прийоми, але присутні кидки та утримання. Реально прокачати фізичні показники сили та спритності  за допомогою боротьби можна в ДЮСШ №1,2,5,6,9.

Боротьба в кімоно представлена дзюдо, самбо та джиу-джитсу. В цих видах спорту присутні больові та задушливі прийоми.Філософією дзюдо є принцип гнучкості “Піддатися, щоб перемогти”, який допомогає як на татамі так і у реальному житті. Дзюдо та самбо представлені в таких ДЮСШ як: №2,6,7. А також у 9,-й, на базі якої якісно тренує дітей та юнаків президент Федерації Дзюдо м.Кривого Рогу Яловий Михайло Петрович.

Крім того у місті багато клубів змішаних єдиноборств ММА таких як: Вікінг, Ягуар, Барс…Клубів джиу-джитсу таких як: CheckMat, Ірбіс, Татсу-До… Діє багато філіалів Федерації Рукопашного Бою. 

Легка атлетика

Легка атлетика це найбільш масовий вид спорту, що складається з різноманітних дисциплін бігу, метання, стрибків та спортивної ходьби. 24 види дисциплін з легкої атлетики з яких включені в олімпійську програму. Зробити перші кроки на шляху до олімпійського золота Вашій дитині допоможуть досвідчені тренери із ДЮСШ №3,7,8,9 і 10.

Командні види спорту

Дані дисципліни розвивають витривалість, спритність, координацію та вміння знаходитися в потрібний час у потрібному місці, що у житті дуже знадобиться. А ще більше – навчить вмінню працювати у команді. По всьому командні ігри – це найдавніші види спорту. Адже саме тісна і зрозуміла взаємодія в команді, свого часу, дала можливісь нашим далеким предкам виживати у ті складні часи. Взяти хоча б полювання на мамонта: жодна людина самотужки не здатна впоратися з таким завдання. Команда і тільки команда. Ці види спорту якомога більше підійдуть дітям, яким важко вдається спілкування з однолітками. Отже можна записатися на:

-Футбол і намагатися стати на рівень з Кріштіану Роналду в ДЮСШ №1,3,4

-Баскетбол у спортивних школах №5,6,8

-Волейбол у спортивній школі №6

-Гандбол У спортивних школах №2 та 4

-Регбі у ДЮСШ №10

-Хокей. Не кожне, навіть велике місто може пишатися наявністю матеріальної бази для тренувань на льоду. У місті Кривий Ріг на базі ДЮСШ №1 збудована Льодова Арена, в якій проходять тренування з хокею та фігурного катання.

-Хокей на траві. Тренування проходять на базі ДЮСШ №3

Інші спортивні дисципліни

-Великий теніс у ДЮСШ №3 та 4

-Настільний теніс у 3,7 та 8-й спортшколах

-Бадмінтон у 6-й спортивній школі

-Художня гімнастика у спортшколах №2,5,8

-Спортивна акробатика, стрибки на батуті та фігурне катання в ДЮСШ №1

-Шахи у дітей розвивають пам’ять, уважність та стратегічне мислення. Дитину на шахи можна віддати у ДЮСШ №3 або 9, в якій дітей навчає грати до рівня чемпіонів України Пшеничний Володимир.

У підсумку можна сказати, що можна не зупинятися на одній секції. Їх можна комбінувати між собою. Так працює принцип синергії, коли результат взаємодії двох елементів перевищує їх суму та з’являється якась нова властивість. Наприклад щоб зросли показники швидкості та витривалості у бігунів вони додатково займаються велоспортом, кросфітом, плаванням, стретчінгом та силовими тренуваннями. 

Віддавши свою дитину в спортивну секцію в Кривому Розі Ви отримаєте час на власну сімейну синергію… Але найголовніше – заняття в спортивних секціях допоможе Вашому сину та донці зміцнити здоров’я, стати більш вправними, витривалішими. Тут вони набудуть вміння спілкування з однолітками. Багато хто з них зможе знайти справжніх друзів. Не виключено, що на довгі роки. Вибір є, він за Вами, а досвідчені тренери завжди готові передати знання і вміння юним криворіжцям.