Як врятуватись від домашнього насильства?

Тема домашнього насильства дуже актуальна, але про неї не люблять говорити жертви цього явища. По-перше, через страх, що кривдник завдасть ще більше образ, по-друге, у нашому суспільстві не прийнято говорити на загал про родинні проблеми. Домашнє насильство може бути не тільки фізичним. Воно існує ще у вигляді  сексуального, психологічного, економічного між членами родини, родичами, колишнім подружжям. Далі на kryvorizhanka.

Особливо ця проблема загострилась останнім часом в умовах карантину, коли члени родини у всьому (або майже у всьому) складі залишаються вдома. Невміння адаптуватись до нових умов, відсутність достатніх матеріальних ресурсів, психологічна нестабільність можуть призводити до домашнього насильства.

Види домашнього насильства

Дехто переживаючи домашнє насилля навіть не підозрює про його наявність в сім’ї. До насильства слід відносити не тільки фізичний вплив, а й словесні образи, які принижують гідність людини, переслідування, залякування, позбавлення задоволення першочергових потреб людини, залишення без піклування, перешкоджання лікуванню, заборона працювати, відпочивати, вчитися, діяння насильницького сексуального характеру, порушення статевої свободи. Зазначимо, що до фізичного насилля належать не тільки побиття, а й укуси, ляпаси, штовхання, мордування, шмагання.

Куди звертатись за допомогою

Особам, які потерпають від домашнього насильства слід зателефонувати на урядову «гарячу лінію» за номером 15-47. Тут нададуть консультації інформаційні, психологічні, юридичні.

Можна зателефонувати за номером 0 800 213 103 і отримати безоплатно усі види правових послуг.

До спеціальних заходів, спрямованих на протидію домашньому насильству відносяться:

  • терміновий припис стосовно особи, яка здійснює насильство, він виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України, якщо існує безпосередня загроза життю постраждалого від насильства.
  • обмежувальний припис щодо кривдника ( це може бути заборона проживати в одному місці з особою, яка зазнала кривди, обмеження спілкування з постраждалим, заборона наближення до місць, де часто буває постраждала особа, заборона розшукувати її  і писати їй листи); обмежувальний припис виноситься терміном від одного до шести місяців.
  • проведення з ним профілактичної роботи з метою подальшого припинення домашнього насильства; підставами для постановлення на профілактичний облік  може бути складений адміністративний протокол, терміновий заборонний припис, рішення суду про накладення адміністративного стягнення.
  • направлення кривдника на проходження корекційної програми, у разі неявки для проходження вище вказаної програми без поважних причин притягуються до відповідальності за адміністративне правопорушення.

Проте за систематичне вчинення насильства протягом року кривдник може бути позбавлений волі.

У Кривому Розі  вже розпочали роботу дві мобільні групи з метою цілодобового реагування на виклики криворіжців, пов’язаних з домашнім насильством. Їх завдання буде реалізовувати спеціальні заходи спрямованих на протидію домашньому насильству.