Коли стартують торги по земельним ділянкам в Україні?

Запровадження сучасної системи електронних торгів стало довгоочікуваною подією для земельного ринку України. Вони відкривають перед громадянами широкі можливості щодо співпраці та знімають всі територіальні обмеження на купівлю такого цінного ресурсу як земля. Розпочалися вони в липні 2021 року і вже за короткий проміжок часу принесли держбюджету мільйонні прибутки, що позитивно позначається на економічному розвитку країни. Стара система не могла задовольняти потреби українців та погрузла у корупційних схемах. Введення електронних аукціонів було довгоочікуваною подією, яка унеможливлює обман і упереджене ставлення до звичайних людей.

Специфіка нових торгів полягає в тому, що вони проводяться на базі системи Прозорро.Продажі, яка функціонує в нашій країні вже довгий час і встигла зарекомендувати себе як надійна і чесна. Вона має ліцензовані майданчики, які на рівних з нею правах надають послуги. Одним із таких майданчиків є ТОВ УУБ, яка однією з перших отримала ліцензію державного рівня. Відміна мораторію на вільне розпорядження власними земельними активами у 2020 році, яку реалізував Президент України стало критично важливим рішенням, завдяки якому тепер українці можуть продавати, купувати та орендувати земельні ділянки. 

На аукціонах представлені землі державних та комунальних підприємств, оскільки цього вимагає закон «про децентралізацію» згідно якому вони переходять у володіння територіальних громад. Також починаючи з 2021 року з’явилася можливість продавати та купувати паї, які становлять найбільшу частину сільськогосподарських угідь в Україні. Щоб дізнатися більше про особливості нових електронних торгів – переходьте за посиланням, де представлено більше інформації https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/torgy-po-zemli-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/.

Яка специфіка нових електронних земельних аукціонів на Українській Універсальній Біржі? 

ТОВ УУБ надає своїм зареєстрованим учасникам повний доступ до всіх земельних лотів, які є в Україні і представлені на ресурсі Прозорро.Продажі. Тут ви знайдете велику кількість цікавих пропозицій щодо співпраці у різних регіонах нашої країни та зможете прийняти участь у торгах незалежно від вашого місцезнаходження. Основна специфіка нових торгів полягає в тому, що вони проходять у відкритому форматі та кожен зареєстрований учасник системи може спостерігати за процесом в будь-який момент часу.

Оскільки все проходить у режимі онлайн, то необхідно було створити умови при яких користувачі системи будуть мати рівні права під час участі в торгах. Тому було прийнято рішення зробити подачу пропозицій конфіденційною, щоб уникнути домовленостей та особливого ставлення до окремих учасників. 

ТОВ УУБ строго дотримується встановлених правил, тому ми можемо гарантувати вам та всім учасникам рівні права та високі шанси на перемогу. Встановлення кінцевої вартості землі та отримання права на її оренду визначається в результаті торгів. Після закінчення аукціону проводиться офіційне оформлення документації згідно чинного законодавства.