Війна та стосунки: як криворіжцям зберегти гармонію та щастя?

Війна змінила кожного українця, кожна сфера нашого життя зазнала змін. Багато людей зараз перебувають у стресі і переживають складні часи, а це може вплинути на здорову комунікацію з оточуючими. Нам все складніше стримувати негативні емоції, проявляти розуміння та терпимість один до одного. Звичайно, це може позначатися і на подружніх стосунках, пише kryvorizhanka.com.ua.

У стрічках новин ми постійно бачимо кадри щасливих молодят, які вирішили одружитися за час війни, однак статистика розлучень часто замовчується. Чому так відбувається та як укріпити відносини під час війни, розказали психологи із безкоштовної української платформи “Розкажи мені”. 

Про ситуацію у нашому місті та трохи статистики

Ситуація із створенням нових сімей у Кривому Розі дуже тішить – за час війни одружень було втричі більше, ніж розлучень. Так, наприклад, на Криворіжжі та в усій Дніпропетровській області уклали шлюб більше ніж 575 людини, а на розлучення подали близько 207 подружніх пар. РАЦСи нашого міста працюють у штатному режимі і щоденно приймають заяви на укладання шлюбу від криворіжців. 

Державну реєстрацію актів громадянського положення криворіжцям забезпечують 6 відділень. Для укладання шлюбу туди можуть звернутися не тільки містяни, але й переселенці. Всі послуги надаються українцям безкоштовно. Крім того, реєстрація шлюбу у нашому місті здійснюється у скорочені терміни, а також укладання шлюбу можливе без особистої присутності одного із наречених. 

Як зберегти кохання під час війни? Рекомендації від експертів

Перш за все, психологи радять розділити простір. У кожного в родині повинно бути місце, де можна попрацювати, відпочити, побути на самоті. Не намагайтеся повністю захопити увагу та час партнера, адже від спілкування з близькими теж можна втомитися. 

Варто більше розмовляти з партнером про свої переживання та почуття. Не потрібно переживати все наодинці із собою, тому що так вашим коханим буде складніше вас розуміти, а значить рівень напруги буде зростати. 

Якщо ви знаходитесь на мирній території, психологи радять повернути до відносин ритуали із минулого, спокійного життя. Це може бути все, що завгодно –  перегляд фільмів разом по вихідним, прогулянки з дитиною в парку, спільне хобі. Такі звичайні дії, які ви любили робити разом до війни, зміцнюють стосунки, зменшують рівень тривоги та допомогають віднайти певну стабільність.  

Важливо розділити обов’язки у вашій сім’ї. Якщо хтось один буде робити все відразу, підтримувати партнера та стосунки вже не буде ні сил, ні бажання. Вирішіть разом, хто буде доглядати за дитиною і скільки, хто готуватиме їжу і ходити в магазин. Це теж є величезним проявом турботи про коханих, тому ваша друга половинка обов’язково буде вдячна вам за допомогу. 

Не варто звинувачувати чоловіків, які не пішли на фронт. У випадку, якщо це буде робити дружина, відносини зруйнуються дуже швидко, так як жити із почуттям провини складно. Кожен воює по-своєму і якщо чоловік не тримає зброю в руках не означає, що він нічого не робить для країни. 

А кохання в умовах розлуки потребує особливої підтримки – в такому становищі опинился тисячі українців. Важливо намагатися регулярно телефонувати одне одному або навіть розмовляти по відеозв’язку. Розповідайте про свій день в деталях, якщо у вас є дитина, обов’язково залучайте її до розмови з татом.  Не забувайте про романтику, навіть одне ніжне “люблю” в месенджері або миле фото вже можуть підтримати вашу кохану людину.  

.