“Війна змусила мене зняти корону”: війна очима однієї криворіжанки

Страшно уявити, скільки доль вже зруйнувала війна. На жаль, ця подія торкнулася кожного: і владу, і наших захисників, і мирне населення, а також відомих особистостей. Олександра-Каталея, родом із Кривого Рогу, у 2021 році стала Першою Віце-Міс України Plus Size та регіональною директоркою конкурсу краси у Дніпропетровській області. Але війна назавжди змінила життя дівчини. Детальніше на kryvorizhanka.

Олександра-Каталея про життя до та після війни

Кривий Ріг для дівчини був рідною домівкою: тут вона народилася та жила усі 27 років. У 2021 році вона вирішила заявити про себе на конкурсі краси, що проходив у Дніпропетровську, і це рішення виявилося вдалим. Так вона стала Першою Віце-Міс України Plus Size.

З початком війни світ Олександри-Каталеї перевернувся. Вона дуже боялася за своє життя і була змушена поїхати з рідного Кривого Рогу до Словаччини. Дівчина згадує, що мріяла відвідати у 2022 році інші країни, але ніяк не планувала бути біженкою. У перші дні війни її, як і багатьох українців, охоплювала паніка. Модель розказала, що навіть речі у валізу збирала поспіхом, складаючи туди лише найнеобхідніше, хоча зазвичай у мандрівки забирала з собою пів гардеробу. 

Шлях до безпечного місця був для Олександри-Каталеї, без перебільшень, страшним. На вокзалі був величезний натовп і як тільки підійшов потяг, всі побігли до вагонів, штовхаючи та давлячи одне одного. Дехто навіть залишав свої речі на перроні, бо з ними неможливо було проштовхнутися до потягу. Модель згадує, що врятувала одну жінку, яку вже майже роздавили у натовпі, але у неї самої надії поїхати вже майже не залишилось. В останній момент провідник одного з вагонів все ж таки допоміг дівчині та посадив її у вільне купе. Звичайно, прощання з Україною та близькими людьми, які залишились у Олександри-Каталеї в її рідній країні, не обійшлося без сліз. У талановитої криворіжанки в Україні залишилась бабуся та домашні улюбленці. Дівчина намагалася вмовити бабусю поїхати до Словаччини разом із нею, але та відмовилась, тому Олександра-Каталея прийняла її вибір. 

По дорозі до безпечного життя дівчина найбільше захоплювалсь волонтерами, які 24/7 працювали на кордоні та допомогали людям, які втратили все своє минуле життя. Їх величезну працю та доброту не можна не помітити.

Наразі дівчина вже знайшла для себе прихисток у новій країні, їй допомогли знайти окреме житло та оформити дозвіл на роботу. Олександра-Каталея планує заробляти на життя роботою на місцевому заводі.  

Що змусило Віце-Міс України зняти корону?

Війна змусила розчаруватися Олександру-Каталею у багатьох людях. Це її друзі та знайомі з України, які почали засуджувати дівчину за виїзд з країни, та організатор конкурсу краси у 2021 році Кристина Ліндеблейд. За словами моделі, ораганізаторка конкурсу прийняла нейтралітет щодо війни та не засудила агрессора публічно. Цей вчинок Олександра-Каталея не змогла прийняти і назвала його “найнижчим” та “найганебнішим”. Саме ця ситуація і змусила Першу Віце-міс України відмовитися від своєї головної нагороди. 

“Щоденно гинуть сотні невинних людей, відбуваються страшні злочини по відношенню до українського народу. Який тут може бути нейтралітет? Я не хочу бути обличчям цього конкурсу та підтримувати вбивць, тому я відмовилась від титулу”, – розповідає дівчина.

.