Враження від мандрівки Кривим Рогом від української фотографки Поліни Полікарпової

Поліна Полікарпова – талановита українська фотографка родом із Харкова. Наразі вона живе в Києві і працює з великими фешн-проектами в Україні та Європі. Її роботи відкривають нову, унікальну сторону концептуальної фотографії. Поліна реалізує себе одразу в декількох напрямках: фотографія, мистецтво, дизайн. Такі вміння мультизадачності роблять із дівчини справжнього професіонала і забезпечують їй роботу з популярними брендами. Дтальніше на на kryvorizhanka.

Крім своєї професії, Поліна має безліч хобі, одне з яких – подорожувати. Вона вже відвідала декілька країн світу, але з початком пандемії коронавірусу фотографка захопилася внутрішнім туризмом. У рамках художньої резиденції Ruda Project Поліна відвідала і Кривий Ріг та поділилася своїми враженнями. 

Перші враження фотографки від поїздки

Фотографка каже, що довжина Кривого Рогу дуже вразила її з самого початку – 126 кілометрів! “Місто довжиною в життя” – слоган, який може замінити всі слова для опису Криворіжжя. Адже щоб доїхати з одного кінця міста в інший інколи потрібно більше години, особливо, якщо відправлятися у “мандри” громадським транспортом. 

Поліна також розповідає, що вона у захваті від того, наскільки криворіжці люблять своє місто і з яким теплом відгукуються про нього. У цьому Кривий Ріг нагадує їй рідний Харків, де Поліна Полікарпова провела своє дитинство. Навіть вулиці Криворіжжя здавалися їй знайомими – ті ж величні тополі вздовж незліченних проспектів, вигоріла трава та спека у повітрі. 

Кривий Ріг є індустріальним містом, де видобувається багато залізної руди. Через її окиснення усе місто має буро-червоний колір, особливо, якщо прогулятися поблизу кар’єрів. За згадками Поліни, увесь її одяг та взуття стало темно-червоного відтінку.  Один із краєзнавців на екскурсії Криворіжжям запевняв команду, з якою приїхала фотографка, що якщо взяти шматочок окисленої руди, намочити її і потерти, то вона стане заміною губної помади. 

Особливо дівчині запам’яталася екскурсія заводом “АрселорМіттал Кривий Ріг”, де знаходиться одна із найбільших доменних печей. А еще Поліна вважає, що їй пощастило побачити одну із візитних карток Кривого Рогу – квітковий годинник на 95 кварталі. Вона проїжджала повз нього на автобусі і в цей час там якраз саджали квіти. 

А найчарівніше місце у Кривому Розі для Поліни став затоплений кар’єр з прозорою блакитною водою, оточений каменями. Це місто справді виглядає загадково, тому там хочеться залишатися надовго и милуватися краєвидом.

Криворізька творчість від Поліни Полікарпової

Під час різних єкскурсій та прогулянок містом Поліні вдалося зробити багато неймовірних кадрів. Кожна фотографія справжня, жива та розказує про повсякдення криворіжців: працівника заводу за завзятою роботою, криворізькі вулички, автентичні старі будівлі міста. Ніяких постановок, чітко побудованих сюжетів, ідеальних моделей, а лише життя – таке, яким його бачить майстриня.