Як підтримує Україну в Парижі відома криворіжанка Зоя Скоропаденко?

Війна забрала в українців багато чого, але кожен з нас залишається сильним та мужнім. Неабиякий вплив на Україну має підтримка інших країн. Ми кожного дня спостерігаємо за тим, як народи інших держав виходять на мітинги, блокують на кордонах в’їзд вантажівок з ворожою технікою, а також стають волонтерами, підтримуючи українських біженців на чужій землі. А більшість творчих людей та зірок з усього світу довели, що культура та мистецтво ніколи не можуть бути поза жорстокою війною. Далі на kryvorizhanka.

Талановита криворіжанка Зоя Скоропаденко організувала в Парижі благодійну виставку і заявила про своє місто на весь світ. 

Про виставку та допомогу Україні

Виставка кераміки в Парижі під назвою “О, кераміка!” була створена ще у мирний час, коли прогнози війни не здавалися серйозними. На жаль, все сталося зовсім інакше. Організаторкою виставки стала криворізька художниця та скульпторка Зоя Скоропаденко, а її партнерами у цій добрій справі стали художня галерея “The Meloy Art” та об’єднання художників, скульпторів та колекціонерів. Найголовніша мета виставки зараз – зібрати кошти для допомоги українській армії та познайомити європейський світ з багатою українською культурою.

«Виставка замислювалася і готувалася у мирний час, коли заяви про широкомасштабний напад Росії на Україну здавалися якщо не жартома, то хоча б політичною маніпуляцією. Проте подальший розвиток подій виявився набагато гіршим, ніж будь-які прогнози того часу», – зазначає пресслужба галереї “The Meloy Art”.

На виставці представлені роботи найвідоміших майстрів 18  – 20-х століть, серед яких П’єр Інокентій Гімонно де ла Фортері, Мадо Жолен та Жана Маре. Окрім цього, свої свої роботи на виставці презентував сучасний монаксько-британський художник Клем Чемберс, який створив серію масляних математичних картин “Фрактали”. 

Звичайно, не обійшлося без робіт і самої Зої Скоропаденко, які вона створила у співробітництві з канадським художником з українським корінням Дейлом Дорошем. Криворізька майстриня разом із іншими митцями створила колекцію чарівних керамічних фігурок у горщиках. Вироби так чи інакше розказують про повсякдення українського народу: фермери за роботою, українські дівчата та парубки, тварини та місцеві рослини. Над дизайном фігурок майстри працювали близько півроку. 

Факти з біографії криворізької художниці та патріотичний дух майстрині

Створивши цю виставку, Зоя Скоропаденко заявила світу не лише про Україну, але й про рідне місто, де вона народилася та жила – Кривий Ріг. Саме тут дівчина отримала перші знання про мистецтво та назавжди в нього закохалася, а потім досягла того, що про її творчість дізналися далеко за межами Батьківщини. До 12 років вона жила і навчалася на Криворіжжі, а після розпаду СРСР змушена була переїхати до Львова. Зараз місія Зої Скоропаденко дуже важлива – дівчина планує всі кошти, отримані з виставки, віддати на допомогу Україні. Частину з них вона пожертвує у всеукраїнський фонд “Повертайся живим”, а іншу частину віддасть на потреби притулків для тварин в нашій країні. 

Зоя не приховує, що зараз своєю творчістю хоче довести, що в Україні живуть не тільки мужні та сильні воїни, а також неймовірно талановиті люди. Ця благодійна творчість дуже підтримує нас у цей складний час та просто змушує вірити у перемогу українського духу. 

.