Криворізька історія Софії Ротару: якими були гастролі співачки у місті?

Історія Криворіжжя славиться великою кількістю талановитих людей, які тут народилися, робили свій внесок у культуру або просто відвідували найдовше місто у Європі, щоб поділитися з ним частинкою своєї душі. Відома українська співачка Софія Ротару неодноразово приїжджала з гастролями до Кривого Рогу. Її концерти у місті проходили при повних аншлагах, криворіжці завжди радо зустрічали народну улюбленицю та разом із нею співали рядки її популярних пісень. Незрівнянна Ротару відповідала криворізьким глядачам такою ж любов’ю, неодноразово повторюючи у своїх інтерв’ю: “Моє кохання – родина та глядач!”. Далі на kryvorizhanka.

Візитка співачки та цікаві факти з біографії

Репертуар Софії Михайлівни нараховує більше ніж 500 пісень не тільки українською мовою, але й німецькою, болгарською, італійською, румунською. В Україні та інших європейських країнах її називають “Золотим голосом України”, “примадонною” та “легендарною зіркою естради”. 

Артистка народилася другою у родині із шести дітей, а співати її навчила сліпа старша сестра Зіна, яка мала геніальний слух. Талант до співу і музики з’явився у Софії доволі рано – вже у семирічному віці вона співала у шкільному та церковному хорі, за що дівчинці погрожували виключенням із піонерів. У 1962 році юна співачка перемогла у районному конкурсі з художньої самодіяльності, за що їй подарували баян. А ось дев’ятий фестиваль творчої молоді в Болгарії подарував дівчині всесвітню славу. Багато її композицій стали саундтреками вітчизняного кіно, а також народними хітами. Її платівки розходилися мільйонними тиражами, а все тому, що на пострадянському просторі Софія Михайлівна була одна із небагатьох артисток, яка шукала нові стилі і йшла в ногу з лідируючими трендами. 

Що пов’язує Софію Ротару з Криворіжжям?

Співачка десятки років гастролювала з концертами по Радянському Союзу, але особливе місце у її творчості займав Кривий Ріг. Вона приймала участь у концертах, присвячених ювілеям міста та визначній на Криворіжжі даті – Дню Металлурга. Побувала співачка і на знаменитому криворізькому баштані разом із місцевою владою. 

З концертів Софії Михайлівни у Кривому Розі збереглися відеоролики, які демонструють любов та підтримку, які дарували своїй талановитій улюблениці криворізькі глядачі. Софія Ротару і сама часто спускалась до своїх прихильників, щоб поспілкуватись з людьми та подякувати за підтримку.

Цікаво, що в обласному центрі Кривого Рогу співачка побувала значно пізніше. Світлана Гаврилівна Кудріна, яка у минулому була директоркою Дніпропетровської обласної філармонії, згадувала, що Софію Михайлівну довгий час не вдавалося запросити до Дніпра. Тому Світлана Гаврилівна сама відправилася до Кривого Рогу, щоб вмовити відому співачку приїхати до слухачів Дніпра. Ротару погодилася, а її дніпровські концерти зібрали повні стадіони. 

Є ще один цікавий факт із життя співачки, який пов’язаний із Кривим Рогом. Чоловік Софії, Анатолій Кириллович,довгий час тяжко хворів, тому співачка залишила роботу і практично не відходила від ліжка чоловіка у лікарні. Вона підтримувала його і купувала дороговартісні ліки не тільки для коханого, але й для інших хворих у лікарні. Поки лікарі боролися за життя Анатолія Кирилловича, Софія Михайлівна від медиків дізналася про дівчинку з Кривого Рогу, яка боролася зі складним захворюванням кісток. Незважаючи на особисту трагедію, Софія Ротару не відмовила дівчинці у допомозі і щомісячно надсилала маленькій криворожанці 500 доларів на лікування.