Відомі спортсменки Криворіжжя: теннісистка Катерина Бондаренко

Кривий Ріг – місто, яке відкрите до спортивних інновацій. Активному образу життя на Криворіжжі завжди відводилося окреме місце – тут проводилися спортивні змагання, відкривалися спеціалізовані школи та клуби, а ще народжувалися зірки спортивного Олімпу. Спортсмени і спортсменки родом із Кривого Рогу прославляли рідне місто в усій Україні та за кордоном, тому криворіжці можуть пишатися талантами співвітчизників. Катерина Володимирівна Бондаренко народилася і провела дитинство у Кривому Розі, тут вона розвивалася і зростала як професіонал своєї справи. Через декілька років вона стала відомою у всьому світі як професійна та успішна тенісистка, яка брала участь у десятках турнірів по всьому світу. Далі на kryvorizhanka.

Криворізьке дитинство та родина зіркової спортсменки

Єкатерина Бондаренко народилася 8 серпня 1984 року у місті Кривий Ріг. Родина у майбутньої тенісистки була спортивною, що і визначаило майбутню долю дівчини. Мати Каті, Наталія Володимирівна, була майстром спорту СРСР по тенісу. З 1987 по 1996 рік Наталія Володимирівна працювала в одній із криворізьких ДЮСШ і була тренером для власної доньки. Займатися тенісом Катерина почала у віці 4 років, а ще у дівчини є дві старші сестри Валерія та Олена, які теж присвятили життя професійному спорту. 

У 2003 році криворожанка закінчила Республіканське вище училище фізичної культури. У 14 років Катерина виступила на першому професійному турнірі серії ITF, який проходив в Україні, а через два роки талановита криворожанка стала кращою на цьому турнірі.  

Спортивна кар’єра Катерини та головні досягнення

На турнірі WTA тенісистка дебютувала у 2003 році, але перший млинець виявився нанівець і Катерина програла у першому раунді основної сітки однієї з сіяних на цьому турнірі тенесисток колумбійці Каталіні Кастано. У 2004 році Катерина Володимирівна завоювала перший значний титул юніорського Вімблдону, а на початку 2005 криворожанка дійшла до фіналу турніру в американському Мемфісі. 

Виступ на XXIX Олімпійських іграх в Пекіні у 2008 виявився невдалим для криворізької теннисистки. На ньому Катерина зіграла у дуеті з сестрою Альоною і у підсумку у матчі за комплект бронзових медалей криворожанки поступилися китайській парі Янг/Джанг. Однак, на сестер-тенісисток чекали нові перемоги – 25 січня 2008 року вони виграли відкритий чемпіонат Австралії з тенісу в парному розряді, обігравши у фіналі дует білоруски Вікторії Азаренко та ізраїльтянки Шахар Пеєр. У наступному році Катерина та Альона перемогли у Празі і дійшли до фіналів у Хобарті та Будапешті. Як результат – Катерина Бондаренко у 2009 році піднялася на 29-те місце у рейтингу найкращих тенісисток. 2010 рік, нажаль, був менш вдалим для відомої криворожанки, адже вона не змогла пройти далі другого раунду у “Великому шоломі” і змушена була покинути топ-100. 

Найкращим виступом Бондаренко у 2011 році став півфінал на турнірі в австралійському містечку Бад Гаштайн. 

Досягнення заслуженого майстра спорту Катерини Володимирівни Бондаренко увічнені у Залі Слави Українського тенісу. У 1991, 1994 і 1996 роках вона входила до складу Національної збірної команди України у кубку Федерації. За свою кар’єру Катерині вдалося заробити більше ніж 4 мільйони доларів призових. У 2012 році тенісистка на деяких час залишала спорт через вагітність та народження дитини, але через два роки Бондаренко знову взяла до рук ракетку. Родина Катерини Володимирівни складається із її чоловіка, київського бізнесмена Дениса, і двох доньок – Каріни та Єви.