Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім'ї Кривого Рогу, гідно представив місто на міжнародному форумі з подолання насильства

Днями у Києві відбувся міжнародний форум «Україна на шляху до подолання домашнього та гендерно обумовленого насильства», участь у якому взяла делегація з Кривого Рогу. Зокрема, представники департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради, директор кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства, та директор БО “БТ Шанс”. Далі на kryvorizhanka.

Форум

«Це форум був як звіт про 5-річну роботу Фонду народнаселення ООН в Україні. Ми з цим Фондом кілька років плідно працювали. У 2017 році делегація з Кривого Рогу мала змогу відвідати Румунію, де ми побачили, як працює Кризовий центр для жінок в цій країні. Ми, ознайомившись з їх роботою, приїхали в Кривий Ріг і разом з заступником міського голови Валентиною Берлін  розповіли про це міському голові і депутатам міської ради. Спочатку це була створена соціальна квартира, коли прийшов час, ми зрозуміли, що місць для наших жінок там замало, тоді завдяки підтримці міжнародної організації ми створили у Кривому Розі перший в Україні  Кризовий центр для жінок, які постраждали від домашнього насильства на 30 осіб. Він був на той час найбільший в Україні і залишається найбільшим в Україні і сьогодні», – розповідає очільник департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради Світлана Лавренко.

Світлана Лавренко розповідає, що на форумі їм було що розказати і показати іншим учасникам. Представники Кривого Рогу поспілкувалися з представниками  з інших міст, громадських організацій, об’єднань, міністерства соцполітики щодо подальшої співпраці.

«Єдине, що сьогодні нас турбує – маленька заробітна платня у фахівців Кризових центрів. Тому, я звернулася з цим питанням до заступника міністра Ніжинського, щоб в міністерстві розглянули питання штату Кризових центрів і підвищення зарплати їх працівникам. Хоча Центр фінансується з міського бюджету, але ми були перші, хто собі встановив цей штат, на підставі нашого Положення його взяли за основу для всієї України. Час їде, заробітна плата по місту росте, а працівники Центру отримують мінімалку, а працюють цілодобово», – говорить Світлана Лавренко.

В заході взяли участь перша леді країни Олена Зеленська, посли іноземних держав, представник фонду народонаселення ООН в Україні, громадські діячі, активісти, волонтери.

«Я була в ейфорії. Це був форум із залученням іноземних організацій, посольств різних країн, які розповідали, як у них проводиться робота стосовно насильства. Дуже багато нових облич і знайомств. Мені сподобалася презентація Іспанії, бо в них є спеціальні суди, судді та прокурори, які займаються тільки питаннями домашнього та гендерного насильства», –  ділиться враженнями учасник форуму директор «Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства» Світлана Лисиця.

Діяльність Кризового центру у Кривому Розі

Як розповідає начальник департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, жінки, які перебувають у Центрі, задоволені умовами, спілкуванням і  забезпеченням їх усією необхідною інформацією, допомогою і організацією.

«Я хочу казати, що питання насильства, коли ми відкривали Центр, стояло дуже гостро, бо в місті була велика кількість жінок, які від нього страждали. Що таке «Кризовий центр»? Це – притулок для жінки, щоб вилучити її з родини з дитиною від кривдника. Жінка з дитиною може перебувати в Центрі 3 місяці. Їй надається всебічна допомога і в працевлаштуванні, і у вирішенні правових питань з метою захисту себе, і якщо треба звернутися до поліції з заявою на кривдника чи до суду», – говорить Світлана Лавренко.

 За рік кількість звернень від жінок до Кризового центру у Кривому розі істотно збільшилась. У 2019 його послугами скористалися 197 жінок з дітьми.  

«Шановні жінки, дівчата! Не залишайтеся наодинці зі своїми проблемами і образами! Не давайте ще один шанс своєму кривдникові, щоб психологічне насильство перейшло у фізичне. Подумайте про себе, про ваше майбутнє, про те, що ви сильна. Подумайте про ваше жіноче щастя і розірвіть це коло», – радить жінкам, які потерпають від домашнього насильства Світлана Лавренко.

Телефон Кризового центру 096 965 82 24.