Рустикальний стиль для криворожанок

Слово «рустикальний» походить від французького «rustique» і означає «сільський», «простий», «грубий». Рустикальний стиль використовується в одязі, взутті, інтер’єрі. Його можна сприймати як відгалуження від фольклорного стилю. Він має сучасний вигляд і поєднує різні напрямки в моді: кантрі, етно, бохо і ковбойський, пише kryvorizhanka.com.ua.

Рустикальний стиль в одязі

Він дозволяє своєю наївною простотою підкреслити індивідуальність та неповторність жінки.

Для одягу у стилі «рустік» використовуються лише натуральні матеріали – льон, коноплі, бавовна, вовна, що робить його зручним, комфортним і екологічним. Фурнітура для одягу виготовляється теж з натуральних матеріалів: дерева, каменю, глини.

Для кольорів характерні переважно натуральні відтінки, проте інколи зустрічаються яскраві кольори. Особливе місце посідає білий колір для весільного вбрання.

Жінку у такому вбрання можна зустріти не тільки в сільській місцевості, а й у великому місті. Цей стиль недоречний в офісі, але якщо мова йде про мистецький захід, то там присутність в одязі «рустік» матиме гармонійний вигляд. Доповнити образ можна шаллю, браслетом, капелюхом, намистом, сумкою у цьому ж стилі. 

Також дуже зручно подорожувати у такому одязі. Йому притаманна жіночність, тому дуже рідко можна зустріти брюки.

Характерною особливістю стилю «рустік» є використання ручної роботи. Виріб повинен бути максимально зроблений вручну. Навіть якщо він фабричний, то має бути ручне декорування у вигляді вишивки, тиснення, плетеного мережива, аксесуарів.

Найкраще і найзручніше взуття в етностилі будь-яке, частіше навіть грубувате. Рідко можна зустріти взуття на підборах, яке не зовсім зручне для відпочинку і подорожей.  

Які речі характерні для рустикального стилю?

Для цього стилю характерні довгі спідниці із натуральних тканин, кардигани, светри, жакети у круточки, також речі з бабусиної скрині – будь-які сукні (крім сукні-футляру на бретельках)

Головний принцип рустикального стилю – це поєднання контрастних речей: товстий светр і спідниця з тонкої тканини, грубе взуття і легенька сукня, літній сарафан із важким шкіряним поясом.

Цей стиль допускає багатошаровість. Проте, щоб вдало створити свій неповторний образ необхідно мати гарний смак і без безмежну фантазію.

Де шукати одяг в рустикальному стилі

Звичайно, на ярмарках, фестивалях, де є вироби хенд-мейд, у стокових магазинах. Особливістю виробів ручної роботи є те, що вони як правило виготовляються лише в кількох екземплярах, і, придбавши таку річ, ви можете бути певні, що з їх допомогою зможете підкреслити свою неповторність і індивідуальність.

Рустикальний стиль в інтер’єрі

Рустикальному стилю в інтер’єрі характерні фарби землі, боліт, каменів і лісів.

Будинок у цьому стилі може бути розташований лише серед природи: поблизу гір, озера, річки, лісу. При його будівництві та оформленні декору використовуються лише натуральні матеріали. 

Довершеності інтер’єру додасть камін з каменю чи цегли з масивною кам’яною поличкою.

Бажано робити панельні стіни, проте можна зробити й білі стіни, які можна задекорувати у рустикальному стилі. На стелі повинні бути справжні дерев’яні балки.

Дерев’яний «важкий» декор доречно збалансувати білим кольором меблів. Як і в одязі, так і в інтер’єрі доцільно для прикрас використовувати натуральну тканину: льон, коноплі, вовну.

Цьому стилю характерна природність, елементом його декору може стати будь-яка річ: плетений кошик, старе відро, іржаві запчастини, а також ткані вироби ручної роботи.

Рустикальний стиль – це гармонійне поєднання етностилю з сучасним дизайном.