Слово «рустикальний» походить від французького «rustique» і означає «сільський», «простий», «грубий». Рустикальний стиль використовується в одязі, взутті, інтер’єрі. Його можна сприймати як відгалуження від фольклорного стилю. Він має сучасний вигляд і поєднує різні напрямки в моді: кантрі, етно, бохо і ковбойський, пише kryvorizhanka.com.ua.
Рустикальний стиль в одязі
Він дозволяє своєю наївною простотою підкреслити індивідуальність та неповторність жінки.
Для одягу у стилі «рустік» використовуються лише натуральні матеріали – льон, коноплі, бавовна, вовна, що робить його зручним, комфортним і екологічним. Фурнітура для одягу виготовляється теж з натуральних матеріалів: дерева, каменю, глини.
Для кольорів характерні переважно натуральні відтінки, проте інколи зустрічаються яскраві кольори. Особливе місце посідає білий колір для весільного вбрання.
Жінку у такому вбрання можна зустріти не тільки в сільській місцевості, а й у великому місті. Цей стиль недоречний в офісі, але якщо мова йде про мистецький захід, то там присутність в одязі «рустік» матиме гармонійний вигляд. Доповнити образ можна шаллю, браслетом, капелюхом, намистом, сумкою у цьому ж стилі.
Також дуже зручно подорожувати у такому одязі. Йому притаманна жіночність, тому дуже рідко можна зустріти брюки.
Характерною особливістю стилю «рустік» є використання ручної роботи. Виріб повинен бути максимально зроблений вручну. Навіть якщо він фабричний, то має бути ручне декорування у вигляді вишивки, тиснення, плетеного мережива, аксесуарів.
Найкраще і найзручніше взуття в етностилі будь-яке, частіше навіть грубувате. Рідко можна зустріти взуття на підборах, яке не зовсім зручне для відпочинку і подорожей.
Які речі характерні для рустикального стилю?
Для цього стилю характерні довгі спідниці із натуральних тканин, кардигани, светри, жакети у круточки, також речі з бабусиної скрині – будь-які сукні (крім сукні-футляру на бретельках)
Головний принцип рустикального стилю – це поєднання контрастних речей: товстий светр і спідниця з тонкої тканини, грубе взуття і легенька сукня, літній сарафан із важким шкіряним поясом.
Цей стиль допускає багатошаровість. Проте, щоб вдало створити свій неповторний образ необхідно мати гарний смак і без безмежну фантазію.
Де шукати одяг в рустикальному стилі
Звичайно, на ярмарках, фестивалях, де є вироби хенд-мейд, у стокових магазинах. Особливістю виробів ручної роботи є те, що вони як правило виготовляються лише в кількох екземплярах, і, придбавши таку річ, ви можете бути певні, що з їх допомогою зможете підкреслити свою неповторність і індивідуальність.
Рустикальний стиль в інтер’єрі
Рустикальному стилю в інтер’єрі характерні фарби землі, боліт, каменів і лісів.
Будинок у цьому стилі може бути розташований лише серед природи: поблизу гір, озера, річки, лісу. При його будівництві та оформленні декору використовуються лише натуральні матеріали.
Довершеності інтер’єру додасть камін з каменю чи цегли з масивною кам’яною поличкою.
Бажано робити панельні стіни, проте можна зробити й білі стіни, які можна задекорувати у рустикальному стилі. На стелі повинні бути справжні дерев’яні балки.
Дерев’яний «важкий» декор доречно збалансувати білим кольором меблів. Як і в одязі, так і в інтер’єрі доцільно для прикрас використовувати натуральну тканину: льон, коноплі, вовну.
Цьому стилю характерна природність, елементом його декору може стати будь-яка річ: плетений кошик, старе відро, іржаві запчастини, а також ткані вироби ручної роботи.
Рустикальний стиль – це гармонійне поєднання етностилю з сучасним дизайном.