Світлодіодні лампи – джерело світла в сучасності

Одна з найважливіших глобальних проблем людства – надмірне споживання ресурсів нашої планети. Всі розуміють, що земні запасів не вічні, тому з дитинства нас привчають до того, що потрібно економити корисні копалини. Зараз в зв’язку з технічною революцією величезна кількість ресурсів споживається на забезпечення нас електроенергією.

Світло – це те, без чого неможливо обійтися в житті. На освітлення йде дуже багато енергії, тому люди винаходять такі освітлювальні прилади, які будуть економити електроенергію. В сучасних лампах, ліхтарях і інших джерелах світла стали використовувати світлодіоди. Вони на даний момент вважаються найбільш економними. Світлодіодні лампи світять не гірше ламп розжарювання, а то і краще їх, дозволяючи при цьому економно використовувати ресурси. А замовити світлодіодні лампи можна вже зараз в інтернет магазині.

Особливості світлодіодних ламп

Світлодіодна лампа – це деяка кількість світлодіодів, які закріплені в одному корпусі разом з блоком живлення. Такий лампі потрібна електромережу з постійним струмом і напругою в 6 або 12 В для роботи, з цього без блоку живлення така лампочка функціонувати не буде. Потужність таких джерел світла, в порівнянні з лампами розжарювання, набагато менше, тому вони і більш економні.

За рахунок таких ламп споживання енергії мінімальне, але ефективність їх не завжди дуже хороша. Їх не варто використовувати там, де повинна бути хороша освітленість.

Переваги і недоліки світлодіодних ламп

LED лампи можуть похвалитися такими перевагами:

  • економічність – вони споживають в 8 разів менше електроенергії, ніж лампа “Ілліча”;
  • довговічність – термін служби таких ламп перевищує час життя ламп розжарювання в 25-30 разів;
  • такі лампи майже не нагріваються;
  • колір світла можна вибрати на будь-який смак;
  • відсутність змін яскравості навіть при коливаннях напруги мережі.

Все це допомогло їм завоювати любов дуже багатьох споживачів, але недоліки все одно є. Серед них:

  • не зовсім естетичний дизайн – світлодіодні лампи матові, тому вони не виглядають гідно в дорогих торшерах і світильниках;
  • контроль яскравості здійснити не можна;
  • блок живлення, передбачений в лампі, затінює потік світла, тому він розподіляється нерівномірно;
  • має температурні обмеження в роботі.

Такі недоліки сильно обмежують сферу використання таких ламп, адже наприклад, для вуличного освітлення температурні обмеження існувати не повинні.

Важливі характеристики при виборі світлодіодних ламп

За рахунок величезного вибору характеристик, важко вибрати якісний варіант, але це не варто на ряду з нездійсненними завданнями. Важливо знати на що варто звертати увагу.

Уважно вивчіть такі характеристики: напруга, колір світіння, потужність і габарити.

Слід звертати увагу на напругу через нестабільність електромережі. Не всі лампи працюють при перепадах потужності електромережі – втрачається яскравість випромінювання. Щоб такого не сталося, звертайте також увагу на ширину діапазону напруги і вибираєте ті лампи, у яких вона більше.

Колір світла лампи безпосередньо залежить від температури випромінювання, яка на упаковці вказана як в міжнародній системі числення – в Кельвіна. Якщо написано 2700 К, то таке світло вважається теплим жовтим. 3000 К відповідає теплому білому кольору випромінювання. Таке світло найбільш оптимальний для житлових будинків. 4000 К – це холодне біле світло. Найчастіше освітлення такого кольору використовують в офісах і промислових приміщеннях, так як він найбільш схожий з денним освітленням.

Потужність ламп теж важливо враховувати. На упаковках для порівняння цей параметр вказують як LED лампи, так і лампи розжарювання такої ж яскравості, але не завжди заявлена ​​потужність відповідає дійсності. Причому з часом світлодіоди тьмяніють, і лампу доводиться міняти, незважаючи на термін придатності.

Не менш важливий параметр – розмір. Габарити таких джерел світла трохи перевищують розміри звичайних лампочок. Потрібно звертати на це увагу, тому що не у всі прилади вони зможуть поміститися.

Різноманітність форм

Світлодіодні лампи, на відміну від ламп розжарювання, можна зустріти різних форм. Найпопулярніша – груша. Ця форма аналогічна лампі розжарювання, тільки всередині можуть бути як просто світлодіоди, так і нитка. Ті лампочки, в яких використовуються точкові світлодіоди, мають великий кут світіння – 180 °. Однак, застосовуватися вони можуть тільки в тих світильниках, де лампочка вкручується вгору, адже в іншому випадку утворюється тінь, а весь світ спрямований у стелю.

Другою можливою формою може бути кукурудза. Такі лампи мають подовжену форму, схожу на спіраль або циліндр. Світлодіоди в них розташовані по всьому периметру лампочки, що забезпечує кут освітлення в 300 °.

Остання варіація форми – свічка. Вони швидше служать декором, адже мають дуже великий кут розсіювання світла. Найчастіше їх можна зустріти в каганцях або канделябрах, тобто приладах, світло в яких не так важливий, як естетичне оформлення.

Галузь застосування

Область застосування таких ламп досить велика. Їх використовують в офісах, медичних установах, як підсвічування вулиць і творів мистецтва. Вони користуються популярністю в побуті, так як дозволяють заощадити на електроенергії. Їх також можна зустріти в потужних прожекторах, використовуваних в багатьох сферах нашої діяльності, ліхтариках і інших освітлювальних приладах.

Все більше людей віддають перевагу саме світлодіодним лампам. До того ж вибір їх величезний. Знайти і купити відповідну ви без зусиль зможете в інтернет магазині Electronoff. Асортимент здивує і порадує кожного. Ви зможете знайти не тільки лампи потрібної потужності і форми, а й придбати такі девайси, як мультиметр, анемометр і багато іншого. Робіть покупки в один клік не виходячи з дому. А забрати замовлення можна буде на найближчому відділенні нової пошти, адже здійснюється доставка в будь-яку точку України.