Сучасні музиканти Криворіжжя: історія талановитої Наталі Добриднєвої

Культура Кривого Рогу: багата та різноманітна. Великий внесок у її розвиток зробили не тільки видатні особистості 20-го століття, але й сучасні художники, поети, письменники та музиканти. Десятки знаменитих імен знає Криворіжжя і для містян це привід пишатися і ще більше любити рідний край.

Наталя Вікторівна Добриднєва – відома сучасна композиторка, яка народилася, вчилася і більшу частину життя працювала у Кривому Розі. Вона не лише знає, як закохати людину у музику, але й багато часу присвятила навчанню інших. Більше на kryvorizhanka.com.ua.

Дитинство та навчання у Кривому Розі

Наталя Вікторівна Добриднєва народилася 14 травня 1960 року на Криворіжжі. Любов до музики почала проявлятися у дівчинки з дитинства і саме це вирішило її майбутню професію. У 1967 році Наталя пішла у перший клас криворізької школи, а ще через рік вступила до Дитячої музичної школи №12 по класу фортепіано. Першим педагогом майбутньої композиторки став талановитий Борис Матвійович Лосін, який навчив Наталю підбирати мелодії до пісень на слух. 

У 1976 Наталя Добриднєва закінчує музичну школу у Лариси Олександрівни Кошевської та вступає до Криворізького музичного училища на фортепіанний відділ. Після цього у юної музикантки був досвід викладання уроків фортепіано в одній із криворізьких творчих шкіл, що стало передумовою початку її педагогічної діяльності. У 2014 році Наталя Вікторівна закінчила факультет мистецтв у Криворізькому державному педагогічному університеті.

Відвідавши перший фестиваль “Горизонти джазу” у Кривому Розі, Наталя Добриднєва дуже захопилася жанром джазу, їй подобалася різноманітність та багатство ритмів і деяка загадковість такої музики. Багато часу вона присвятила вивченню теми джазу, відвідувала безліч курсів та лекцій відомих музикантів у рідному місті та Дніпрі. Наталя Вікторівна поступово оволоділа стилістикою джазу, додавая вже у власні композиції елементи імпровізації, і це передалося її учням. Особистий внесок композиторки у розвиток джазового мистецтво відзначило Управління культури і туризму виконкому Криворізької міської ради у 2009 році і нагородили Наталю Вікторівну дипломом. Композиторка неодноразово була нагороджена почесними грамотами від Криворізьких музичних училищ, стала організаторкою десятків творчих фестивалів і посвятила у мистецтво музики багато учнів, які зараз відомі на всю Україну.    

Наталя Добриднєва як педагог  

У своїй педагогічній діяльності Наталя Вікторівна дотримується принципу, що педагог може стати професіоналом тільки тоді, коли сам постійно самовдосконалюється. Вона ставала взірцем для своїх учнів, адже протягом усього життя вона продовжує вчитися та спілкуватися із різними талановитими людьми у своїй сфері. Наталя постій член журі міжнародних музичних конкурсів, а у 2019 році жінка була номінована на почесну Премію “Топ-100 Українців”. У 2014 році у Наталі Добриднєвої вийшла збірка фортепіанних дуетів “Мої імпровізації – дітям”. 

Серед учнів Наталі Добриднєвої є багато успішних особистостей – Діана Джаббар, Аніта Березенко і навіть донька композиторки Анна Добриднєва, яка є солісткою групи “Пара Нормальных”.