Відомі криворіжці: про художницю Зою Скоропаденко

У Кривому Розі народилося і живе багато талановитих особистостей. Однією з них стала Зоя Скоропаденко – сучасна українська художниця та скульпторка родом із Кривого Рогу. Її роботи вже довгий час представляються не лише на українських виставках, а й за кордоном. Зоя завжди мала активну життєву позицію, брала участь у вирішенні госто-соціальних проблем та вміла через мистецтво розказувати правду. Зараз славетна українка живе та займається творчою діяльністю в Монако, а виставки її картин постійно в “топі” обговорень. Далі на kryvorizhanka.

Коротка біографія мисткині

Зоя Скоропаденко народилася у 1978 році на Криворіжжі. Знайомство з мистецтвом у дівчинки почалося вже у 5 років, а її навчанням займався український художник Григорій Синиця. Все дитинство дівчина мріяла про кар’єру художниці, але 90-ті роки та шалена інфляція не давали можливості батькам майбутньої мисткині оплачувати занадто дороге навчання. Альтернатива була знайдена, і дівчина вступила до Львівського національного факультету ім. Івана Франка на спеціальність “Журналістика”. Під час навчання в університеті Зоя багато мандрувала Европою, знаомлячись з різними культурами, що в майбутньому вплинуло на її творчість. В університеті художниця вивчила багато мов – японську, китайську та арабську. 

Вступивши на магістратуру, дівчина приділяла більше часу своїй журналістській діяльності, аніж навчанню. Звичайно, це дратувало викладачів, які не оцінювали її успіхів. Вже у ті часи Зоя добре розбиралася в комп’ютерах, була головним редактором студентської газети, активно подорожувала та в ідеалі знала мови. Часті пропуски пар посприяли тому, что дівчину відрахували.

Але її активна життєва позиція і членство в багатьох журналістських організаціях дали їй багато корисних знайомств, а пізніше і шанс на здійснення своєї головної мрії. Одна із її знайомих, яка працювала в Монако, повідомила Зої, що її компанії потрібен медіа-консультант. Так вирішилася її доля. Пізніше дівчина працювала перекладачем та кінокритиком на Канському фестивалі. 

Малювання Зоя Скоропаденко ніколи не полишала, що дало їй можливість провести свою першу виставку в Монако та навіть продати деякі роботи. 

Популярність Зої Скоропаденко принесла виставка картин у 2013 році під назвою “Торси”. 

Творча діяльність Зої Скоропаденко

Графік виставок у художниці розписаний до 2024 року у різних країнах світу. Найбільше Зоя любить Японію, тому ретельно вивчає її культуру, історію та мову.

Вона постійно підписує контракти з японськими арт-дилерами і проводить у цій країні виставки декілька різів на рік. На одній із площ у Фукусимі художниця встановила мініатюрну скульптуру у вигляді пташки. Подейкують, що ця маленька пташка вміє здійснювати бажання – варто лише підійти та погладити скульптуру.

    Зоя обожнює дивитися на звичайні речі нестандартно, показувати їх у своїх роботах під іншим кутом. Вона постійно знаходиться у пошуках нових ідей та натхнення, а найголовніше – дарує це натхнення іншим.